Patarimai gėlių priežiūrai

Turėkite omenyje šiuos floristo patarimus, kaip rūpintis gėlėmis ir padėkite savo puokštei likti šviežia ir gražia ilgiau!

Iš anksto paruošti
Užpildykite vazą švariu vandeniu ir pridėti miltelius gėlėms. Pakirpkite gėlių kotus ir pašalinkite lapus žemiau vandens linijos.
Mėgaukis
Mūsų puokštės visada gaminamos iš geriausių ir šviežiausių gėlių tuo tikslu, kad puokštė ilgiau džiugintų gavėją.
Pasirūpinkite gėlėmis
Jeigu reikia, įpilkite daugiau vandens, nupjaukite kotelius ir išplaukite vazos vidų.

Ką daryti nuėmus gėlių popierių?

Užpildykite vazą švariu vandeniu ir pridėti miltelius gėlėms.

Išvalykite vazą su muilu ir vandeniu. Įdėkite jį į gėlą vandenį, tačiau įsitikinkite, kad paliksite pakankamai vietos gėlėms! Pridėkite į vandenį gėlių maistą - tai padės padidinti skintų gėlių gyvavimo laiką ir suteikia gėlėms reikalingas maistines medžiagas, išlaiko tinkamą vandens pH lygį ir žudo nereikalingas bakterijas.

Tulpės, narcizai mėgsta šaltą vandenį. Daugeliui gėlių ir puokštėms geriausia naudoti drungną arba šiek tiek šiltą vandenį.

Pakirpti gėlių kotus.

Prieš gėles įdėdant į vazą, pakirpkite jas nuo 1 iki 2 cm nuo kiekvieno koto galo. Gėlėms, kurių kotai yra sumedėję, kotus reikėtų pakirpti įstrižai - tai padės jiems gauti daugiau vandens. Naudokite aštrų ir švarų peilį. Žirklės arba buki peiliai gali sugadinti kotus ir pjovimo angą uždaryti.

Jūs galite padaryti dar ilgesnį (4–5 cm) pakirpimą rožėms, chrizantemoms ir gvazdikams, nes jie vartoja labai daug vandens. Gėlėms, turinčioms minkštą kotą, kaip tulpės, rekomenduojama atlikti kryžminį pjūvį, nes jos gali greitai sugerti vandenį, o per daug vandens gali jas nuvysti.

Pašalinkite lapus žemiau vandens linijos.

Įdėkite gėles į vazą, kad 2/3 vazos būtų užpildyta vandeniu. Palikite juostą, virvutę, kuriuo surišta puokštė. Palikite 1/3 vazos pripildytos vandeniu gėlėms, turinčioms minkštų kotų - pavyzdžiui, kalijoms, lelijoms ir amariliams - kurių kotai gali lengvai pūti. Pašalinkite lapus ir žiedus, kurie yra žemiau vandens linijos. Rožių erškėčių pašalinti nereikia.

Reguliariai keisti vandenį ir pakirpinėti kotus.

Kuo daugiau gėlių yra puokštėje, tuo greičiau jie sugeria vandenį. Kasdien patikrinkite vandens lygį vazoje ir prireikus pridėkite gėlo vandens. Taip pat rekomenduojama valyti vazą kas kelias dienas. Tai pat reikia pakirpti kotus kasdien arba bent jau kas kelias dienas. Tuo pačiu išimkite nuvytusius žiedus ir išpjaukite supuvusias dalis.

Kai rožės pradeda vysti, nupjaukite jų kotus ir įdėkite gėles į karštą vandenį vienai minutei. Ta pati technika taip pat padeda su nuvystančiom gerberom ir kitomis gėlemis, kurios mėgsta šiltą klimatą. Kitas metodas yra gėlių purškimas vandeniu ir kelias valandas laikyti jas vėsioje vietoje.

Parinkite vazai tinkamą vietą.

  • Vazą laikykite atokiau nuo šaltų skersvėjų. Pastatykite gėles toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ar šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai.
  • Laikykite vaisių dubenį toliau nuo gėlių. Kai kurie vaisiai išskiria etileno dujas, dėl kurių gėlių sveikata greitai pablogėja.
  • Gėles reikėtų laikyti vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

Dauguma gėlių gali būti toksiški žmonėms ir gyvūnams. Labai nuodingi yra: azalija, anturis, lelija, poinsetija, amarilis, chrizantema, hortenzija, ciklamenas, hiacintas, narcizas, vikdalgis. Be to, gvazdikai, begonijos ir vėdrynas gali būti nuodingi gyvūnams. Taip pat reikia nepamiršti, kad gėlės dažnai purškiamos skirtingais augalų apsaugos produktais, o jų pėdsakai randami gėlių žėduose ir lapuose.